Egzersiz ve Obezite Konulu Yeni Videolarımız Yayında

Published on Mar 27th, 2017 under Genel.By

Çocuklarda obeziteye dikkat çekmenin yanında, bu konuda çözüm önerisi de sunmak misyonuyla hareket eden vakfımız ilk olarak, çocukluk çağı obezitesini ele alan bir animasyon ile çocuklara yönelik dikkat çekici bir adım attı. Aşırı kilolu ve obez bireylerin yer aldığı bir toplumda yaşayan ve kendisi de obez olan küçük bir çocuğun, uçmayı başarma isteğiyle kilo verme çabasını anlatan animasyonu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=sEt1VoHBm04

Özellikle çocukluk çağı obezitesiyle mücadele için önerilen düzenli egzersiz için ise önerilerimizi, vakfımızın 2017 Dünya Böbrek Günü kampanya yüzleri olan Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu ile birlikte hazırladığımız ve UPS Spor Kulübü sporcularının yer aldığı egzersiz videomuzda paylaştık. Günlük olarak yapılabilecek etkili temel egzersizlere yer verdiğimiz videomuzda, vücudun farklı kısımlarını çalıştıran ve güçlendiren hareketlerle, hem düzenli egzersiz alışkanlığının erken yaşta kazanılması, hem de obezite mücadele için ilk adımın atılması amaçlanıyor.

Egzersiz videou dahil vakfımızın yayında olan tüm videolarına www.tbv.com.tr adresinden veya aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz:

Youtube: Türk Böbrek Vakfı

Leave a Comment