Etkinlikler

DİYARBAKIR DŞTD HAFTASI EĞİTİM ETKİNLİKLERİ

img

Dünya Şeker Tüketimine Dikkat Haftası kapsamında Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından davet edilen eğitmenlerimiz, Diyarbakır’ın ilçelerinde aşırı şeker tüketimi, böbrek sağlığı ve beslenme konularında öğretmenler eve öğrencilere eğitimler verdiler.

Daha önce 2023 Nisan ayında Diyarbakır merkez ilçelerinde gerçekleştirilen eğitim çalışmasına bu defa merkez dışı sekiz ilçe daha dahil oldu.

Eğitmenlerimizden Dyt. Gökçen Efe Aydın; Hazro, Silvan, Bismil ve Çınar ilçelerinde, Ayşe Onat ise Ergani, Kocaköy, Eğil ve Lice ilçelerinde öğretmenlerle ve öğrencilerle bir araya geldiler.

Belirlenen okulların salonlarında, halk eğitimi merkezlerinde ve kaymakamlık konferans salonlarında çevre okullardan gelen öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimlerde, iki gün boyunca 2000’den fazla öğrenci ve 400’e yakın öğretmenle bir araya gelinerek böbrek sağlığı, aşırı şeker tüketimi ve beslenme konularında eğitimin yanı sıra karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Tüm eğitim seminerleri sonunda katılımcılara Böbrek Dede kitap setleri ile Türk Böbrek Vakfı’nın eğitim materyalleri hediye edildi.

Diyarbakır eğitim projesinin gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Bölümü yöneticilerine ve yetkililerine teşekkür ederiz.

    Obez Market