Kurumsal

Yönetim Kurulu

Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu


Vakıf Başkanı

TİMUR ERK

1944 İstanbul doğumlu olan Timur Erk, Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra Almanya’da Kimya Yüksek Mühendisliği öğrenimi gördü.1971 yılından beri ana kimya sektöründe sanayici olarak hizmet veren Timur Erk, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı ve yıllardır dernek yönetiminde aktif olarak katkıda bulundu. 23 Şubat 2000 tarihinde başkan seçilene kadar 8 sene başkan vekilliği yaptı. Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği Başkanlığı haricinde TOBB Kimya Sanayi Meclisi Başkanlığı’nı ve Kimya sektör platformu eş başkanlığını sürdürmektedir.

1977 yılından bu yana Yeşilyurt Lions Kulübü’nün kurucu üyesi olan Timur Erk, 1993/94 dönemindeki 118 E Lions Yönetim Çevresi Kurucu Genel Yönetmeni oldu. Timur Erk, 1996/1997 yıllarında Türkiye Lions Kulüpleri Birliği Konsey Başkanlığını yaptı.

Timur Erk, halen Türk Böbrek Vakfı Kurucusu ve Genel Başkanı, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Onursal Başkanı ve Türk Kalp Vakfı Geçmiş Dönem Başkanı, Türkiye Sektörel Dernekler Federasyonu – SEDEFED Geçmiş Dönem Başkanı, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı – TÜSEV Eski Başkan Vekili ve Türkiye Olimpiyat Komitesi üyesidir.

Timur Erk ayrıca Kimya Sanayicileri Derneği Başkanı olarak Avrupa Kimya Sanayi Konseyi – CEFIC-AFEM Yönetim Kurulu Üyesidir ve Türk Böbrek Vakfı’nın başkanı olarak Uluslararası Böbrek Vakıfları Federasyonu – IFKF’in 2011-2013 yılları arasında dönem başkanlığını yürütmüştür.

Timur Erk evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Başkan Vekili

AYDIN EKİNCİ

Eğitim : Üniversite - Marmara Üniversitesi
İş : Mali Danışmanlık - Muhasebe Organizasyonu, Yönetim ve Denetim Hizmetleri
Medeni hali : Evli
Üye Olduğu yerler : TBV Kurucu Mütevelli - Yeşilyurt Lıons Kulübü, Istanbul SMMM odası - GS kulübü Divan üyeliği

Başkan Yardımcısı

F. FETHİ HİNGİNAR

 • 1946 yılında İstanbul’da doğdu.
 • Sultanahmet Ticaret Lisesi ve sonrasında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden 1968 yılında mezun oldu.
 • 1970 – 1979 yılları arasında Türk Philips’te görev yaptı.
 • 1979 yılından bu yana Türk Ytong Sanayi A.Ş.’de muhtelif kademelerde ve halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.
 • 1993 yılında Milli Prodüktivite Merkezi tarafından “YILIN İŞADAMI” seçilmiştir.
 • 1997 yılında Genç Yönetici ve İşadamları Derneği “GYİAD” tarafından “Türkiye’nin En İyi 50 Yöneticisi” arasında yer almıştır.

Halihazır görevleri :

 • Türk Ytong Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı,
 • Gaziantep Ytong A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili,
 • Evren Zincir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili,
 • Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA) Yönetim Kurulu Üyesi,
 • Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği(TGÜB) Yönetim Kurulu Başkanı,
 • Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (TÜRKİYE İMSAD) Başkan Vekili,
 • Türkiye Finans Yön. Vakfı (FİNANS KULÜP) Yönetim Kurulu Üyesi,
 • Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Üyesi,
 • TİSK MİKROCERRAHİ VAKFI Başkan Yardımcısı
 • Türk Böbrek Vakfı Başkan Yardımcısı.
 • Beşiktaş JK Divan Kurulu 2. Başkanı

Evli ve 2 Çocuk babası olup, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Genel Sekreter

R. Ferda Kolçak Köstendil

05.11.1951 tarihinde Bursa da doğdu.Tahsil hayatını İstanbul’da başlandı ve Ankara’da tamamladı.

1980 yılında evlendi, bir kız bir erkek evladı var.

1972-2014 yılları arasında turizm sektöründe gerek ön büro görevlisi,gerek yönetici ve de iş veren olarak çalıştı.

Ülkemize en fazla döviz girdisi sağlayan kuruşlar arasında yer aldı ve ödüllendirildi.

2009-2015 yılları arasında otopark sistemleri işi yapan uluslararası bir firmanın Türkiye distribütörlüğünü yaptı.

Ve cok önemli projelere imzasını attı.

1986 yılında Eminönü Lions Külübü üyesi oldu,ayn külüpte Başkanlık görevinde bulundu.

118T Yönetim Çevresinde değişik görevler aldı.

1993/94 ve 1994/95 tarihlerinde 118 E Yönetim Çevresi Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

Bazı STK larda üyeliğinin yanısıra Yönetim kurulularında olup ve Başkanlık görevlerinde bulundu.

2007 yılında beri İzmir Selçuk ta zeytin, Balıkesir Şamlı’da ceviz yetiştiriciliği ve “ödüle laik görüldüğü”zeytinyağı üretimi yapmaktadır.

Kendisi İstanbul’da ikamet etmekte olup Almanca İngilizce ve İtalyanca Lisanlarına vakıftır.

Sayman

Prof. Dr. Cemal İBİŞ

Prof. Dr. Cemal İBİŞ

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı Üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans ve Doktora’sını tamamladı. İngiltere’de 1 yıl alanında araştırma yapmak üzere bulundu. ABD’nde UNCW’da misafir öğretim üyeliği yaptı. Marmara Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli devlet, vakıf üniversitelerinde Muhasebe, Finansal Raporlama ve Denetim konularında lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde dersler verdi, projeler ve tezler yönetti. 2017 yılında Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İngilizce İşletme Bölümü, Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı’ndan emekli oldu. Aynı yıl FMV Işık Üniversitesi’nde göreve başladı, 2017-2021 yıllarında Işık Üniversitesi Rektörlüğü yaptı. TÜRMOB, İSMMMO, İYMMO’larda ulusal ve uluslararası çeşitli mesleki projelerde çalıştı. 2013 yılında İSMMMO tarafından Yılın Bilim İnsanı seçildi. Yeminli Mali Müşavir unvanına sahiptir. İşletme, muhasebe, finansman, vergi konularında akademik ve uygulama çalışmalarına devam etmektedir.

Üye

Seval Ermiş

ÜYE

Ender Merter

1960 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel sanatlar ve işletme eğitimi aldı. Okul yıllarında Cağaloğlu’nda başladığı profesyonel hayatı boyunca iletişim sektöründe çok boyutlu deneyim sahibi oldu. TRT’de dublaj sanatçılığı ve yayıncılık alanlarında da çeşitli görevler üstlendi. 1986’da kurduğu yurt içi ve yurtdışı birçok başarı kazanan Tür Tanıtım’da yirmi yıl boyunca ajans başkanlığını yürüttü. 2006 yılında yaptığı stratejik girişimle Espas İletişim’i kurdu ve ve 2013’te İlancılık Reklam Ajansı ile birleşerek halen sürdürdüğü ajans eş başkanlığını üstlendi. 15 kitaba, 60 sergi, panel ve konferansa katkıda bulundu, birçok dergi, blog ve gazetede yazıları yayımlandı. 2011’den beri hazırlayıp sunduğu, halen Bloomberg HT’de canlı yayınlanan Reklamarkası programıyla 2013 ve 2014 yıllarında Kırmızı Elma, 2015’te İz Ödülü, 2017’ de Altın Pusula ödülü aldı. Evli ve iki çocuk babası.

Yüksel Barut

Yüksel Barut

Yüksel Barut

1951 yılında Tokat’ta doğdu, ilk ve orta öğrenimini Tokat’ta, Lise öğrenimini Sivas’ta tamamladı. 1968 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi, 1974 yılında mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Radyoloji İhtisasını yaptı. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Radyoloji Başasistanı ve Radyoloji Klinik Şefi olarak görev yaptı, 44 yıl Devlet hizmetinden sonra 2012 Eylül ayında emekli oldu. 24 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi(İGÜ) Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Kurucu Müdürü olarak göreve başladı, 25 Kasım 2020 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulana kadar bu görevini sürdürdü. İGÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Türk Böbrek Vakfı(TBV) Kurucu Mütevellisi ve Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir. Bugüne kadar TBV Yönetim Kurulu, Denetçiler Kurulu ve Danışma Meclisi üyesi olarak farklı kurullarda görevlerde bulunmuştur. Evli 2 çocuk babasıdır.

Metin Yılmaz

Metin Yılmaz

Metin Yılmaz

İstanbul Üsküdar’da 12 Mayıs 1958 tarihinde doğmuşum. Çocukluğum Üsküdar da eğitim hayatım Kadıköy’de geçti. Ortaokul ve Liseyi 1969-1976 yılları arasında Kadıköy Anadolu Lisesinde okudum. Mezuniyetimden sonra girdiğim İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde 1976-1980 yılları arasında yüksek öğrenimimi tamamladım. Üniversitede okuduğum dört yıl boyunca part time olarak düzenli çalıştım. Üniversite üçüncü sınıfta AIESEC vasıtasıyla Çekoslavakya’nın Bratislava şehrinde iki ay, dördüncü sınıfta ise Macaristan’ın Budapeşte şehrinde iki ay yaz stajı yaptım. Aklım iş yaşamında olduğu master ve/veya doktora yapma isteğim olmadı.
Bu karar neticesinde 1981 Ocak ayında Koç Holding bünyesindeki Aymar Yağ Sanayii A.Ş. de İthalat-İhracat memuru olarak işe başladım. Kurumsal bir firmada çalışma arzumu fazlasıyla karşılayan Koç Grubundan bir daha ayrılmadım ve yaş haddinden 31Aralık 2018 tarihinde emekli oldum.
İlk şirketim olan Aymar Yağ Sanayi A. Ş. de piyasada hiç karşılık görmeyen Tera ve Ema markalarımızı değiştirerek Aymar olarak tescil edilmesi sürecini yönettim. Şirketin Ünilever Grubuna satılması nedeniyle o sırada ismi henüz konulmamış Koç Holding Et Projesine atandım. 1985 yılında tüzel kişiliğini MARET Marmara Besicilik ve Et Sanayi ve Ticaret A. Ş. uzun yıllar çalıştım. Öncelikle Tuzla Tepeören Köyünde aldığımız 176 dönüm arazi üzerinde tesisi kuran ekipte yer aldım. Üretim ve satışa başladığımız 1988 yılından itibaren satış ekibinde yer aldım. Ürünlerimizin markalaşma süreçlerini yönettim. Satış şefliği ve Satış Müdürlüğünün ardından 1997 yılnda Ticaretden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına terfi ettim. Koç Holding bünyesinde bulunan dört şirketin TAT,SEK,MARET ve PASTAVİLLA birleştirip tek çatı altında ‘’ TAT’’ toplanması ekibinde yer aldım. Bu birleşmenin 2002 yılında tamamlanmasını müteakip Koç Ailesinin sahip olduğu DÜZEY TÜKETİM MALLARI SATIŞ VE PAZARLAMA A. Ş. ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atandım. Aynı şirkette 2005 yılında Genel Müdür oldum ve bu görevimi emekli olduğum 2018 yılına kadar sürdürdüm. Bu süre zarfında İngiliz/Amerikan sigara şirketi BAT de olmak üzere Türkiye’nin ve Dünya’ nın çok tanınan ve sevilen birçok markanın satış ve pazarlama faaliyetlerine liderlik yaptım bütçelerini yönettim. Bahsi geçen firmaların yerli olanları;

TAT, SEK,MARET,PASTAVİLLA, DARDANEL, EKİN,

yabancı olanları ise;

BAT, FERRERO, NUTELLA,PRİNGLES,

Emekliliğimden sonra şirketim MALATYA PAZARI vb. markaları da portföyüne katarak faaliyetine devam etmektedir. An itibariyle KOÇ YÖNDER Yönetim Kurulu üyeliği başta olmak üzere çeşitli kurum ve derneklerde sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunuyorum. Ayrıca robot sektöründe faaliyet gösteren LARGO ROBOTICS A. Ş. nin büyük ortağıyım. İş yaşamım boyunca yurtiçi ve yurtdışında sayısız eğitim programına katıldım. Adler lisanslı eğitim ile kurum içi koçluk sertifikası sahibiyim. İstanbul Fenerbahçe’de ikamet ediyorum ama koyu bir BJK taraftarıyım. Evliyim. Berlin’de çalışan Tunç ile Barcelona’da çalışan Ceren’in babasıyım.

Prof. Dr. Aydın Türkmen

Prof. Dr. Aydın Türkmen

Prof. Dr. Aydın Türkmen

1987 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Aydın Türkmen 1992 yılında İç Hastalıkları Uzmanı, 1997 yılında nefroloji uzmanı oldu. Southampton General Hospital Radiology Department, Southampton, İngiltere’de Radyoloji rotasyonu ve Houston Methodist Hospital, Nephrology Department, Houston, Texas, Amerika Birleşik Devletleri’nde klinik nefroloji, hemodiyaliz ve transplantasyon çalışmaları yaptı.

Türk Nefroloji Derneği, European Dialysis and Transplant Association, International Society of Nephrology, Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koodinasyon Derneği , İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği üyesi ve Transplantasyon İmmunolojisi ve Genetiği Derneği Başkanıdır.

Prof. Dr. Aydın Türkmen halen İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nefroloji Bilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Şebnem Yükeb (Yeşilyurt Lions)

Şebnem Yükeb

1967 yılında İsviçre’nin Liestel şehrinde dünyaya gelmiştir. İlköğretimini Yeşilköy Halil Vedat Fıratlı Pansiyonlu İlkokulu’nda, Orta ve Liseöğretimini Özel Saint-Michel Fransız Lisesi’nde yapmış, (1985- 1989 döneminde İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde eğitim almıştır. Ayrıca Bakırköy Musiki Konservatuarı Vakfı “Konservatuar” bölümü mezunu olup, Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nda Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. İkinci üniversite statüsünde olan İstanbul Üniversitesi “Adalet” bölümü mezunudur. Fransızca’yı çok iyi, İngilizce’yi orta ayrıca İtalyanca’yı anlayabilecek seviyede bilmektedir. İTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun olduktan sonra önemli mimarların yanında çalışmış, ardından kendi adına kurduğu mimarlık, iç mimarlık şirketinde mesleğini büro ve şantiye alanlarında icra etmiştir. 2014 yılından itibaren, T.C. Adalet Bakanlığı bünyesindeki T.C. Sulh, Asliye, İcra Hukuk ve Ceza Mahkemelerinde, Tüketici, İdare, Fikri ve Sınai Haklar Mahkemelerinde, Cumhuriyet savcılıklarında “Mimar Bilirkişi” olarak da görev yapmaktadır. 2019-2024 dönemi Bakırköy Belediyesi meclis üyesidir. STK ÜYELİKLERİ ve SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ: -1956 yılında kurulmuş olan, 8500 üyeye sahip olmasıyla Bakırköy ilçesinin en eski ve en büyük STK’sı durumundaki Yeşilyurt Spor Kulübü’nün 1985 tarihinden itibaren üyesi olup, söz konusu dernekte 2014 yılından bugüne yönetim kurulu üyeliğindeki 3. dönemi (10 yıl) halen devam etmektedir. -1991 yılından itibaren TMMOB İstanbul Büyükkent Şubesi Mimarlar Odası üyesidir. -1992 yılından itibaren Enka Spor Vakfı üyesidir. -1994 yılından itibaren İ.T.Ü Mezunları Derneği üyesidir. -2015 tarihinden itibaren Yeşilköy Güzelleştirme Derneği üyesidir. - Yeşilyurt Lions Kulübü’nün 2015 yılından itibaren üyesi olup, 2022-2023 Döneminde “Yeşilyurt Lions Kulübü Başkanlık” görevini icra etmiştir. Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları sebebiyle, 43 kulüpten oluşan Lions Dernekleri 118 E. Yönetim Çevresinin bünyesinde, Sanat Komisyonu başkanlığı görevini icra etmektedir. -2023 yılından itibaren Türk Böbrek Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. - Bakırköy Kentsel Dönüşüm Platformu kurucularından olup, teknik ekibinde de görev almaktadır. -Uzun yıllardan beri üyesi olduğu Çocukları Koruma ve Sosyal Hizmet Derneği çatısı altında devlet koruması altındaki Bahçelievler Çocuk Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocuklarla ayrıca huzurevindeki yaşlılarla ilgili ortak pek çok projeyi hayata geçirmiştir.

Obez Market