Böbrek Sağlığı Projelerimiz

İçeceklerdeki Şeker Miktarı

img

31 Aralık 2017


Vücudumuza aldığımız sıvı miktarı da artış gösteriyor. Susama hissini gidermek için vücudumuza aldığımız sıvının içeriği de son derece önemli. İnsan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öge olan su yerine tercih edilen yüksek şeker içeriğine sahip içecekler anlık sıvı ihtiyacını giderse de uzun vadede vücudumuza zarar verebilir.

Susuzluğu gidermek için yapılan en büyük yanlış su yerine yüksek şeker içeriğine sahip içecekler tüketmektir. Her alış-veriş yaptığımızda karşımıza çıkan ve suyun nötr tadına karşılık daha farklı lezzetlere sahip bu içecekler cazip gelse de sürekli tüketmek vücudumuz için zararlı olabilir.

Yüksek şeker içeriğine sahip bu içecekler vücudumuza aşırı kalori almamıza dolayısıyla kilo alımına sebep olabilir. Kan şekerinde ani dalgalanmalara neden olan bu içecekler bir anda açlık çekmemize ve kontrolsüz beslenmeye bizi itebilir. Özellikle diyabet hastalarının bu içeceklere karşı daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Gece boyunca uyuyan metabolizmayı uyandırmak için güne bir bardak su ile başlanmalı, böbrek sağlığını korumak için sıvı tüketimine önem verilmelidir.

    Obez Market