Etkinlikler

Yeni İllerdeki Eğitim Protokolleri

img

Vakfımızın 2011 yılından bu yana sürdürdüğü ve ülkemizin birçok ilinde yaygınlaştırdığı böbrek sağlığı ve beslenme eğitimlerinin kapsamı gittikçe genişliyor.

Bugüne kadar yüzlerce okulda yaklaşık yüz binden fazla öğrencinin yararlandığı eğitim projemizi yeni illere götürebilmek ve il çapında kalıcı ve sürdürülebilir hale getirmek amacıyla çalışmalarımıza yeni bir yön verdik.

Yeni eğitim dönemine başlamadan önce İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan görüşmeler çerçevesinde, dört yeni ilde saha çalışmalarını başlatmak üzere mutabakat sağladık.

22 Ağustos’ta Erzurum’da, 23 Ağustos’ta Erzincan’da, 29 Ağustos’ta Balıkesir’de ve 4 Eylül’de Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan görüşmelerde, projemizin bugüne kadar aldığı yol ve kamuya sağladığı yarar konusunda yetkililer bilgilendirildi. İl Milli Eğitim müdürleri tarafından oldukça benimsenen projemizin, il bazında gönüllü olacak öğretmenlere yönelik eğiticinin eğitimi oturumları ile aktarılması konusunda görüş birliğine varıldı. İl ziyaretlerinde ayrıca her bir müdürlük personeline yetişkinlere yönelik “sağlıklı beslenme ve hayat tarzı önerileri” eğitimlerimiz verildi. Böylece proje ilk olarak müdürlük çalışanlarının bilgilendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılması ile başlamış oldu. Önümüzdeki günlerde belirlenecek tarihlerde müdürlükler kapsamında iş birliği protokolleri imzalanarak projemiz bu illerde de yürürlüğe girecek. Böylece projemizin uygulandığı il sayısı 24’e ulaşırken, vakfımızın 81 ile ulaşma hedefine bir adım daha yaklaşmış olacağız.

    Obez Market