Etkinlikler

Tıp Bayramını Etkinliklerle Kutladık


  9 Mart tarihinde Tıp Bayramı 100 Yaşında etkinlikleri kapsamında TBV konferans salonunda Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’ı anma ve 14 Mart Tıp Bayramını kutlama etkinliği düzenlendi.

Etkinliğin açılışında Dr Necati Yılmaz tarafından 14 Mart’ın anlamı ve önemine vurgu yapılan bir konuşma gerçekleştirildi.

14 Mart’ın 100 yıla uzanan tarihi Prof. Dr. Suphi Vehid tarafından ele alındı.

Türk Böbrek Vakfı ile Rumeli Eğitim Vakfı’nın burs verdiği tıp fakültesi öğrencilerden bazıları da törene katılarak hem kendilerini tanıttılar, hem de eğitimleri sırasında elde ettikleri başarıları anlatarak topluma örnek bireyler olmalarından dolayı bizleri mutlu ettiler.

Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’ın hayatını ise TBV Başkanı Timur Erk anlattı. Erk, konuşmasında kronolojik bilgilerin yanı sıra o dönemdeki anılara ve haberlere de yer vererek renkli bir konuşma gerçekleştirdi.

1933 tarihli üniversite reformunu ve Nazi Almanya’sından ülkemize davet edilerek gelen akademisyenlerin genç Türkiye Cumhuriyeti’nin bilim yolculuğunu nasıl katkıda bulundukları konulu çok önemli bilgilerin yer aldığı bir sunum yapan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever, tıp bilimine büyük katkılarda bulunan Prof. Dr. Erich Frank’ın hayatını anlattı.

Törenin kapanış konuşmasını ise Lions 118E Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Op. Dr. Ali Sina Mengi yaparak özellikle salonda bulunan genç tıp fakültesi öğrencilerine mesleki açıdan ve yaşamın getirdikleri konusunda önerilerde bulunarak ülkemiz için kendilerinin ne kadar değerli olduğunun altını çizdi.

Tören sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

    Obez Market