Etkinlikler

TBV Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinde Kronik Böbrek Yetersizliği ve Paydaşları Semineri

img

***Seminerin Tüm Sunumlarına Aşağıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz***


Seminerdeki Sunumlara Ulaşmak İçin Tıklayınız

Değerli Hekimlerimiz,

TBV kurulduğu 1985 yılından bu yana, ülkemizde böbrek sağlığının korunması ve kronik böbrek yetmezliği hastalığı ile mücadele kapsamında, kamu yararına, halkımızı bilgilendirme ve bilinçlendirmesine yönelik, pek çok hizmetler vermiş ve halen de var gücü ile vermeye devam etmektedir.

Bu hizmetlerin başında, koruyucu hekimlik adına, yetişkinlere ve öğrencilere vermekte olduğumuz “böbrek sağlığının korunması için sağlıklı beslenme ve hayat tarzı önerileri” eğitimleri gelmektedir.

Bu gün , Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonun değerli iş birliğinde, Siz değerli hekimlerimiz için, “birinci basamak sağlık hizmetlerinde kronik böbrek yetersizliği ve paydaşları” konulu bir seminer daha gerçekleşecektir.

Bu semineri gönülden gerçekleştirecek, başta Vakfımızın Mütevelli Heyet Üyesi ve Tıbbi Koordinatörü Sn. Mehmet Şükrü Sever hocaya, yine Vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi Sn. Tevfik Ecder hocaya, Vakfımızın gönül dostları Sn. Nevin Dinççağ ve Sn. İsmail Polat Canbolat hocalara, sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum.

İnanıyorum ki birazdan gerçekleşecek seminerde, faydalanacağınız bir çok konu olacaktır.

Özellikle bu pandemi döneminde vatandaşların, yaşadıkları muhtelif sıkıntılara rağmen doktora gitmemesi, böbrek hastalıklarının ve kronik böbrek yetmezliği hastalığının artacağı endişesini oluşturmaktadır. Bu noktada Siz değerli Hekimlerimize önemli görevler düşmektedir.

Sözlerimi burada bitirirken, başarılı seminerler diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

TİMUR ERK

TÜRK BÖBREK VAKFI BAŞKANI

    Obez Market