Etkinlikler

TBV +65 Yaş için Egzersiz Etkinliği

img

Salgın Sürecini Evde Geçiren 65 Yaş Üstü Vatandaşlarımızla Egzersiz Yaptık

Koronavirüs salgını süresince evden dışarı çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar için egzersiz programı, Türk Böbrek Vakfı’nın Bahçelievler’deki merkezinin yanında bulunan yeşil alanda 17 Haziran sabahı düzenlendi. Sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen etkinliğe 65 yaş üstü vatandaşların yanı sıra çevrede ikamet edenler de katıldılar.

Vakıf Başkanı Timur Erk'in de bulunduğu egzersiz etkinliğini, pilates eğitmeni Ayla Karagöz'ün gönüllü olarak yönetti. 30 dakikalık egzersiz hareketleriyle katılımcıların zinde kalması amaçlandı.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, pandemi süreci nedeniyle kendisi dahil 65 yaş üstü vatandaşların yaklaşık üç aydır evde kaldığını söyledi. Bu süreçte kasların zayıfladığını, güneşten, oksijenden ve hareketten mahrum kalındığını dile getiren Erk, "Bunun için 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik program düzenledik. Hareket, egzersiz ve spor, bu işin ilacı... Akciğerlerimizi bu konuda defansa alıp onların direnişini güçlendirmemiz lazım. Akciğerlerimizi kuvvetli tutmamız için en önemli şey, güneş, oksijen ve hareket."ifadelerini kullandı.

Egzersiz yapan 86 yaşındaki Ferhan Onat da etkinliğe kızıyla katıldığını ancak bel kemiğindeki rahatsızlığı sebebiyle yürüyemediğini anlattı.

    img
    Obez Market