Etkinlikler

Korkunç Fırsatlarla Tanıştınız mı?

img

Buz gibi bir meşrubat, bol tuzlu patates kızartması, kocaman bir hamburger, parlak paketindeki çikolata… Kulağa ne kadar güzel gelirse gelsin, gerçek aslında böyle değil. İçerdikleri aşırı şeker, tuz, trans yağ ve kaloriyle hazır gıdaların fazlaca tüketilmesi toplumumuzu, özellikle de çocuklarımızı tehdit ediyor. Türkiye bugün, en fazla obez nüfusa sahip ülkeler sıralamasında başa güreşiyor.

Mart ayındaki Dünya Böbrek Günü’yle birlikte sanal dünyada açılışı yapılan obezmarket.com sitesi, işte bize bu gerçeği farklı bir açıdan gösteriyor. Obez Market, çoğumuzun dayanamadığı abur cuburların aslında sağlığımızdan neler alıp götürdüğünü gözler önüne seriyor.

Vakfımızın bu konudaki çalışmaları yeni bir ivme kazanarak “Korkunç Fırsatlar” videosuyla sosyal medyada yayınlanmaya başlandı. Merak uyandırıcı ilk videonun (teaser) yayınının ardından, korkunç fırsatlarla tanışmış olan kişilerin beslenme alışkanlıklarını ve sonuçlarını gösteren renkli videolarımız da yayına girdi. Eğlenceli olduğu kadar bir o kadar da düşündürücü videolarımızın toplam izlenme sayısı 1 milyon 250 bini geçti. Çocuklara yönelik beslenme konusunun okulların açılmasıyla ve okul gıdası logosunun uygulamasının ertelenmesiyle özellikle son zamanlarda gündem oluşturması, videolarımızın da konuyla olan bağlantısı düşünüldüğünde vakfımızın yine toplumun nabzını tuttuğunu izlenme sayılarından görmek mümkün oldu.

    Obez Market