« geri

Siz Ne Yapabilirsiniz?

Sivil toplum kuruluşları faaliyetlerini sürdürebilmek için toplumu oluşturan bireylerin desteğine ihtiyaç duyarlar.

Bizlerde çalışmalarımızı sürdürürken sizlerden gelecek önerilere ve fikirlere değer veriyoruz ve bu katkıları isminizi daha iyi yapabilmek için bir fırsat alanı olarak görüyoruz.

Destek anlamındaki katkılarınız sadece maddi konularla sınırlı değil. Talebiniz halinde sizlere ulaştıracağımız broşür ya da kitapçıkları çevrenizde dağıtabilir posterleri asabilir ya da yerel yönetimlere irtibat kurarak bölgenizdeki okullarda veya kamuya açık merkezlerde böbrek sağlığı konusunda seminer vermeniz için girişimde bulunabilirsiniz.

Vakfımıza ait diyaliz merkezlerimizde hizmet verdiğimiz son dönem kronik böbrek yetmezliği hastalarımızın tedavilerinin  en önemli bileşen olan diyaliz makinalarının ekonomik ömrü yaklaşık 32000 saattir. Bu süre makinaların yenileriyle değiştirilmesi, yüksek nitelikli hizmet sunumu için vazgeçilmez bir gerçekliktir. Vakfımızın en önemli ihtiyacı diyaliz makinalarının yenilenmesi konusunda ortaya çıkmaktadır. Yaklaşık olarak 7.500  Avro tutarındaki diyaliz makinası için bireysel bağışların yanı sıra,  oluşturulan bağış havuzu sayesinde muhtelif ölçeklerdeki maddi bağışlar bir araya gelerek hastalarımız için bir umut olmaktadır.

Ayrıca öğrenci ve yetişkin versiyonlarında verilen, böbrek sağlığının korunması için “ sağlıklı beslenme ve hayat tarzı önerileri” eğitimlerimizin, eğitim, basılı broşür, kitapçık gibi giderleri için bağışlarda bulunabilirsiniz.

Öte yandan, devlet okullarında okuyan, ihtiyaç sahibi  tıp fakültesi öğrencilerine sağlanan burslar için fon oluşturmakta vakfımızın çalışmaları arasındadır.