« geri

Başkanın Mesajı

Vakfımız 30. Yılında

1985 yılında kurmuş olduğumuz Türk Böbrek Vakfı’nın başarılı hizmetleri ile dolu otuz yılını geride bırakmasının haklı gururunu taşıyoruz. Geriye baktığımızda resmi senette yazılı tüm hedefleri en iyi şekilde yerine getirmiş, sağlık vakıfları arasında liderlik yapan ve kamuya hizmetleri ile örnek olarak gösterilmek bizleri onurlandırıyor.

Şu anda inişli çıkışlı süreçlerden sonra ekonomik ve yeni yatırımlara ihtiyaç duyulan kaynak açısından iyi bir konumdayız. 30. yıl etkinliklerimizle şanlı mazimizi kamuoyuna muhtelif vesilelerle aktarmaktayız. Bunun için de özellikle geçen sene birincisini düzenlediğimiz Medya Ödülleri etkinliğinin ikincisi 30 Nisan 2015 tarihinde geniş bir katılım ile gerçekleşti ve medyaya en iyi şekilde yansıdı.

Ayrıca birbirinden anlamlı kamu spotları, Dünya Böbrek Günü etkinlikleri, basın bültenleri, yeniden düzenlenmiş web sayfamız, e-bültenlerimiz ve dergilerimizle vakfımız bilinen ve itibarı gittikçe artan bir “marka” haline geldi.

Bu arada 1 Mart 2010 tarihinde Memorial Sağlık Hizmetleri A.Ş ile vakfımızın Hizmet Hastanesi için yapmış olduğumuz yönetişim sözleşmesinin ilk beş yıllık bölümü bitti ve ikinci beş yıllık sürece başlamış olduk. Memorial Sağlık Hizmetleri A.Ş’nin Hizmet Hastanemize yaptığı yaklaşık 7 milyon Dolarlık yatırım ile hastanecilik hizmetlerimizin kapsamı ve kalitesi genişletilmiş oldu.

Yine bu arada SGK’nın diyaliz hizmetleri için geri ödeme politikasındaki sıkıntı ve bölgedeki demografik yapı değişikliği nedeni ile Malkara’daki diyaliz merkezimizi “basiretli bir iş adamı” gibi davranarak kapattık. Buradaki 15 cihazlık ruhsatımızın 10 adedini Kapaklı’daki diyaliz merkezimize, 5 adedini Tekirdağ’daki diyaliz merkezimize taşıdık. Malkara’daki diyaliz merkezimizde hizmet verdiğimiz 45 civarındaki hastayı neredeyse hiç fire vermeden Tekirdağ’daki merkezimize taşıyarak tedavilerini devam ettirmekteyiz. Bu da gösteriyor ki, Malkara’ya yakın ilçelerde bulunan diğer alternatiflere rağmen hastalarımızın bizi tercih etmeleri “kaliteli diyaliz hizmeti” verdiğimizin en iyi gerekçeli kanıtıdır.

Tekirdağ Kapaklı’daki ek bina inşaatımızı 7 Mayıs 2015 tarihinde bitirerek hizmete açtık. Mevcut hizmet kapasitemizi % 67 oranında arttırmış olduk.

30. yılında altın çağını yaşayan vakfımız verdiği hizmetlerde kaliteli ve sürdürebilirlik olgusunu mutlaka en iyi boyutta devam ettirecektir.

Bu duygular ile bünyemize kattığımız genç mütevellilerimize ileriki yıllarda görevi devir etmenin huzur ve mutluluğu içinde olacağız.

Sağlıcakla kalın,

Timur ERK