« geri

Türk Böbrek Vakfı Çocukluk Çağı Obezitesi İle Mücadelesine Ara Vermeden Kırklareli'nde Devam Ediyor

Türk Böbrek Vakfı, çocukluk çağı obezitesi ile mücadele faaliyetleri kapsamında, bu defa Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan “iş birliği protokolü”  çerçevesinde,  Kırklareli İl Merkezinde 8- 12 yaş gurubundaki öğrencilere ilk toplu eğitimini gerçekleştirilecek

 Obezite, böbrek sağlığını doğrudan etkileyen üçüncü sıradaki kriterdir. Ülkemizde  yapılan araştırmada,  3 milyondan fazla obez nüfusun 1,8 milyonunu 0-18 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerimiz  oluşturması nedeni ile Türk Böbrek Vakfı  okullarda çocuklara yönelik eğitimlerini her geçen gün arttırıyor.

Türk Böbrek Vakfı, bu kapsamda çocuklarımızda ve ebeveynlerinde bilinçlendirme ve farkındalığı arttırılması yönünde, çeşitli il ve ilçelerde vermekte olduğu, böbrek sağlığı için “sağlıklı beslenme ve hayat tarzı” eğitimlerine, Kırklareli’nde de başlıyor.

Belediye Başkanı Sn. Mehmet Siyam KESİMOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Sn. Murat AŞIM, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Sn. Timur ERK, Oyuncu Sn. Tuba Melis Türk, Sporcu Sn. Hasan YANLIZOĞLU’nun katılımlarında, Obezite ile mücadelede, sağlıklı beslenme, spor ve hareketli yaşam tarzının anlatılacağı, 8-12 yaş gurubundaki öğrencilere yönelik bu eğitim etkinliğinde Sağlıklı Yaşam Ve Böbrek Sağlığı Eğitimi verdi.

16.05.2018