« geri

Türk Böbrek Vakfı İzmir'de

Türk Böbrek Vakfı olarak üç sene önce saha çalışmalarına başladığımız İzmir’e temsilcilik vererek Ege Bölgesi’ndeki çalışmalarımızı bu sene itibarıyla yaygınlaştırıyoruz.

Bu çerçevede ilk olarak 30 Mart tarihinde Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla 80. Yıl Ortaokulu öğrencilerine yönelik bir eğitim semineri çalışması gerçekleştirdik. Eğitim çalışmamıza 7-8.sınıflarda öğrenim gören 80 öğrencinin yanı sıra öğretmenler, veliler ve İzmir İmbat Lions Kulübü üyeleri de katıldı.

31 Mart – 1 Nisan 2018 tarihlerinde ise Türk Böbrek Vakfı, Türk Böbrek Vakfı İzmir Temsilciliği, 118-R Yönetim Çevresi ve İmbat Lions Kulübü tarafından “Böbrek Sağlığı Farkındalığı 1. Nefes Festivali ve Pro-Beach Plaj Voleybolu Turnuvası İzmir Etabı”  düzenlendi. Festivalin açılışı Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden Atatürk Kapalı Spor Salonu’na yapılan yürüyüşle yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun, Yelki Zeybek Ekibi’nin ve vakfımızın tuz, obezite ve horoz maskotlarının de yer aldığı korteje İmbat Lions Kulübü Üyeleri ve halk yoğun ilgi gösterdi. Atatürk Kapalı Spor Salonu’na varıldığında Lions 118-R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Hayri Tuna Yükselen ile Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk birer konuşma yaptılar. Eş zamanlı olarak Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun önünde Türkiye Voleybol Federasyonuna ait kum sahalarda, yaz olimpiyatlarına giden yolda plaj voleybolu müsabakaları da başladı. Aynı günü akşamında protokole yönelik kokteylin ardından meditatif dans gösterisi ile İzmir Büyük Şehir Belediyesi Pop Orkestrası bir konser verdi.

Etkinliğin ikinci ve son gününde plaj voleybolu final müsabakaları devam ederken ana sahnede zumba dans gösterisi yer aldı. Final maçlarının ardından düzenlenen kupa merasiminde dereceye girenlere madalyaları ve kupaları takdim edildi. Akşam saatlerindeki Evrim Ateşler konseri ile festival sona erdi.

 

01.04.2018