« geri

DÜNYA BÖBREK GÜNÜ 9 MART 2017

Türk Böbrek Vakfı, 2017 Dünya Böbrek Günü’nde ‘Çocukluk Çağı Obezitesiyle Mücadele’ teması kapsamında çocuklar, vakıf gönüllüsü ünlüler ve sporcularla bir araya geldi.  

“Çocuklarınızı sağlıklı besleyin, hareketli yaşam ve spora özendirin, çocuklarda obeziteye dur diyin!”

Türk Böbrek Vakfı, tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanan ve bu yıl 12.’si düzenlenen Dünya Böbrek Günü için temasını, “Çocukluk Çağı Obezitesiyle Mücadele” olarak belirledi. UPS Spor Kulubü salonunda, Haluk Ündeğer İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında; kronik böbrek hastalığının önemli risk faktörü olarak gösterilen obezitenin önlenmesi adına sağlıklı beslenme, hareketli yaşam ve sporun faydaları konu alındı.

120 öğrenci sahada ünlüler ve sporcularla egzersiz yaptı!

Sunuculuğunu İpek Tanrıyar’ın üstlendiği etkinlik, yapılan konuşmaların ardından Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu’nun rol aldığı “Çocuklar egzersiz” videosunun yayınlanması ile devam etti. Etkinliğe destek veren; Dünya Böbrek Günü kampanya yüzleri Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu, İpek Tanrıyar, vakıf gönüllüleri,Vedat İnceefe,(Anadolu Efes Basketbol Kulübü) basketbolcular Doğuş Balbay, Cedi Osman, sahada bulunan 120 öğrenciye eşlik etmesiyle hep birlikte egzersiz yaptılar.

Başta Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk olmak üzere, Çocuk Nefroloji Uzmanı  Doç. Dr. Nurdan Bilgen Yıldız, Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Prof. Dr. Serap Turan, UPS Spor Kulübü Direktörü Semra Demirel’inde hazır bulunduğu etkinlikte önemli bilgilere de yer verildi.  

10.03.2017