« geri

TBV’DEN BÖBREK SAĞLIĞININ KORUNMASI İÇİN TEKİRDAĞ VE KIRKLARELİ BİRİNCİ BASAMAK HEKİMLERİNE EĞİTİM

Türk Böbrek Vakfı’nın Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projesi kapsamında,  birinci basamak hekimlerine “kronik böbrek yetmezliği hastalığının önlenmesi” eğitiminin ilki, 9 Ocak Cumartesi günü Kırklareli’nde, ikincisi 10 Ocak Pazar günü Edirne’de gerçekleştirildi.

Türk Böbrek Vakfı’nın en önemli amacı olan, ülkemizde böbrek sağlığının kamu yararına korunması ve böbrek hastalıkları ile mücadele faaliyetleri kapsamında; sağlık hizmeti ihtiyaçları için vatandaşların ilk müracaat ettikleri birinci basamak hekimlere yönelik “Kronik Böbrek Yetmezliği Hastalığının Önlenmesi” eğitimi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Kırklareli ve Edirne  İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri’nin himayelerinde, 9 Ocak 2016 Cumartesi günü, saat 10.00’da Kırklareli Royal Bilgiç Otel’de ve 10 Ocak 2016 Pazar günü, saat 10.00’da  Edirne Margi Otel’de gerçekleştirildi.

Türk Böbrek Vakfı tarafından düzenlenen ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Trakya’da Böbrek Hastalıkları ve Son Dönem Kronik Böbrek Yetmezliği Hastalığı ile Mücadele” projesinin, hekimlere yönelik eğitimlerin ilki Kırklareli’nde, ikincisi Edirne’de  gerçekleştirildi. Birinci basamak hekimlerine yönelik bu eğitimler,  Türk Böbrek Vakfı’nın her biri kendi alanında uzman olan Mütevelli Heyet üyeleri ve gönüllüleri olan Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever, Prof. Dr. Tevfik Ecder, Prof. Dr. Nevin Dinççağ ve Prof. Dr. Aytaç Öncül tarafından verildi.

11.01.2016