« geri

Türk Böbrek Vakfı Organ Bağışına farkındalığı arttırmak için Üniversitelerde

Marmara Üniversitesi Bahçelievler Yerleşkesi’ndeki İşletme Fakültesi’nde ilk olarak 6 Kasım’da Organ Bağış Haftası ile başlayan seminer dizisinin ikincisi, 17 Aralık’taki beslenme eğitimi ile devam etti. Fakültenin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Yard. Doç. Dr. Volkan Türker, insan sağlığında beslenmenin önemini vurgulayarak, kronik böbrek hastalıklarının önlenmesi amacıyla beslenme konusunda daha hassas olması gerektiğini anlattı.

Gerçekleştirilen sunumun ardından aralarında altı sene önce böbrek nakli olmuş bir öğrencinin de bulunduğu katılımcılar tarafından yöneltilen sorular, Dr. Tülay Uluğ tarafından cevaplandı. Katılan öğrencilere ve akademisyenlere vakfımızın yayınları dağıtılarak anlatılan konuların pekiştirilmesi sağlandı.

24 Aralık günü Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi’nde verilen seminerde böbrek sağlığı ve hastalıkları konusunda Dr. Tülay Uluğ tarafından sunum yapıldı. İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Volkan Ekin’in açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğe oldukça kalabalık bir öğrenci ve akademisyen topluluğunun katıldı.

19.12.2014