« geri

Türk Böbrek Vakfı ve OYAK Çimento Grubu işbirliği ile saha çalışmaları Adana'da

Türk Böbrek Vakfı ve OYAK Çimento Grubu işbirliği ile saha çalışmaları yürütülmekte olan projemizin dördüncüsü  11-12 Aralık 2014 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirdik.

Adana’daki seminerin ilk gününde tesis çalışanlarına böbreklerin işlevleri, kronik böbrek hastalığı, beslenmenin böbrekler başta olmak üzere iki oturum düzenlendi. Gelen sorular ve yorumların TBV Renal Dahiliye Uzmanı Dr. Mine Özçakı tarafından cevaplandırıldığı sunumun ardından çalışanlarla TBV yayınları paylaşıldı.

Adana’daki programın ikinci gününde eş zamanlı olarak Gündoğdu Koleji’nin salonunda 250 lise öğrencisine beslenme eğitimi verilirken, aynı anda Adana Adliyesi’nde TBV Başkanı Timur Erk ve TBV Vakıf ve Diyaliz Merkezleri Koordinatörü Lütfi Kona tarafından hakimlere, Cumhuriyet Savcıları’na, personele ve hükümlülere kadavradan organ bağışı konusunda sunum yapıldı. Adana Adliyesi’ndeki sunuma Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya da katıldılar.

Sabahki eğitimlerin ardından öğleden sonra yine Gündoğdu Koleji salonunda yapılan bağış törenine ise Adana Çimento Genel Müdürü Kemal Duransel, Adana Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Ertaş ve Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baş Hekimi Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan katıldılar.

 

15.12.2014