« geri

Türk Böbrek Vakfı Cumhuriyet Kadınları Yemeği

 

Türk Böbrek Vakfı Sosyal Komitesi; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletine armağanı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı adına yakışır bir davetle kutladı.  

TBV Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ermiş ve TBV Mütevelli Heyet üyesi Selda Topal’ın himayelerinde, Selvi Serttaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen davet, Shangri - La Bosphorus Otel’de gerçekleştirildi.

İş, sanat ve cemiyet hayatından yaklaşık 250 konuğun katıldığı anlamlı organizasyonun sunuculuğunu ise  İpek Tanrıyar üstlendi. “Cumhuriyet Kadınları ve Atatürk” konulu barkovizyon sunumu ile başlayan organizasyon; Türk Böbrek Vakfı’nın tanıtım filmi gösteriminin ardından plaket  töreni ile devam etti…

Yemekte, vakfa bir diyaliz cihazı bağışlayan Mesude Öztanık’a teşekkür plaketi Selda Topal tarafından verildi. Ardından, Futbolcu Serkan Balcı’nın eşi Berfin Balcı’nın geçtiğimiz yıl yaptığı resimlerin satışından elde ettiği geliri vakfa bağışlaması nedeniyle kendisine de teşekkür plaketi Seval Ermiş tarafından takdim edildi.  Organizasyonunun ev sahipliğini başarıyla gerçekleştiren Selvi Serttaş’a da plaketi Selda Topal ve Seval Ermiş tarafından verildi.

Plaket töreninin ardından sahne alan Bülent Serttaş’da; organizasyon için 2 haftalık yoğun bir çalışma sonucu oluşturduğu özel repertuarı ile dinleyenlerinden tam not aldı. Serttaş, “Atatürk’ün Sevdiği Türküler”den oluşturduğu özel repertuarında; İzmir’in Kavakları, Vardar Ovası gibi eserleri seslendirdi.

Güral Porselen tarafından Cumhuriyet Bayramına özel hazırlanan ay yıldızlı kahve setleri davete katılan tüm konuklara hediye edildi.

28.10.2014