« geri

Türk Böbrek Vakfı Darıca'da

Türk Böbrek Vakfı ve OYAK Çimento Grubu tarafından yürütülen eğitim projesinin ikinci etabı olan Aslan Çimento eğitimleri 10-11 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

10 Haziran tarihinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde düzenlenen halka açık ilk eğitim oturumunun ardından, aynı gün Darıca’da bulunan Aslan Çimento tesislerinde görevli çalışanlara böbrek sağlığı, sağlıklı yaşam alışkanlıkları, tuz ve şeker tüketiminde miktar kısıtlamasının önemi, su içmenin başta böbrekler olmak üzere insan metabolizması üzerindeki olumlu etkileri, hareketeli bir yaşam alışkanlığının edinilmesi gibi konularda sunum yapıldı.

 

11 Haziran tarihinde ise yine Darıca’da bulunan Aslan Çimento İlköğretim Okulu’nda Darıca Kaymakamı’nın, Halk Eğitim Merkezi Müdürü’nün, mahalle muhtarlarının, Aslan Çimento yöneticilerinin, öğrenci velilerinin ve öğrencilerin katıldığı bir sunum daha gerçekleştirildi. Sunum sonunda bir konuşma yapan Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, sağlıklı beslenme eğitiminin büyüme çağındaki çocuklar için önemine dikkat çekerek bu konuda evde özellikle ebeveynlere düşen görevlere dikkat çekti.

 

11.06.2014