« geri

Oyak Projesinin İlk Diyaliz Makinası Mardin Devlet Hastanesine Bağışlandı

OYAK Mardin Çimento ve Türk Böbrek Vakfı, sağlık eğitimleri ve sağlık hizmetinin sağlanması alanında bir ilki gerçekleştirdi.

OYAK Çimento Grubu için “sosyal sorumluluk” adına gerçekleştirilecek eğitim projeleri, OYAK Çimento Grubu’nun Mardin, Adana, Ordu, Kocaeli ve Bolu illerinde yer alan tesislerini ve bölgeyi kapsayacak. Türk Böbrek Vakfı tarafından verilecek eğitimler, bu illerde yer alan tesislerin personeline, il ve ilçelerdeki öğrencilere ve halka yönelik olarak gerçekleştirilecek.

Projenin toplum sağlığı ve kamu yararına gerçekleştirilmesinin yanında,  öne çıkan diğer bir önemli yönü ise, eğitim için gidilen ve OYAK Çimento Grubu’na ait fabrikaların bulunduğu her bölgede, kamu üniversitesi veya devlet hastanelerinin diyaliz merkezlerine, OYAK Çimento Grubu tarafından bir adet diyaliz makinesi bağışlanacaktır.

16 Nisan 2014 Çarşamba günü, tüm Mardin Çimento çalışanlarına, ailelerine ve yakınlarına seminer verildi. 17 Nisan günü ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine ve halka yönelik “böbrek sağlığı ve sağlıklı beslenme” semineri gerçekleştirildi.

 18 Nisan 2014 günü ise Mardin Valisi’nin, il protokolünün ve Türk Böbrek Vakfı başkanının katılımıyla saat 14.00-15.00’de düzenlenen törende, TBV Başkanı Timur Erk’in görsel sunuşu ve konuşmasını takiben OYAK Mardin Çimento tarafından Mardin Devlet Hastanesi’ne bağışı yapılan diyaliz makinesinin bağış protokolü takdimi gerçekleştirildi.

18.04.2014