« geri

TBV Birinci Medya Ödülleri Töreni

Türk Böbrek Vakfı tarafından bu yıl ilk kez verilen “TBV Birinci Medya Ödülleri”, Zorlu Center’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Böbrek sağlığının korunması, son dönem kronik böbrek yetmezliği hastalarının kaliteli tedavi ile yaşam sürelerinin uzatılması ve böbrek nakilleri için organ bağışının arttırılması konularında, kamu yararına çok sayıda projeye imza atan Türk Böbrek Vakfı, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek sağlık alanında halkın bilinçlendirilmesine ve önemli konularda farkındalık yaratılmasına destek veren medya mensubu ve destekçilerini ödüllendirdi.

Özlem Yıldız’ın sunumuyla Zorlu Center PSM’de gerçekleştirilen geceye aralarında; Semra Özal, Ceyda Düvenci ve Metin Belgin’in bulunduğu çok sayıda isim katıldı.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk törende yaptığı konuşmada; ‘Vakfımızın kurulduğu günden bu yana yapmış olduğu hizmetleri ve projeleri kamuoyuna en iyi şekilde yansıtan değerli basın mensuplarına, vefa duygularımızı iletmeyi bir borç bildik.  Bu kapsamda konuyu en iyi şekilde yansıtan basın mensuplarına muhtelif kategorilerde ödül vererek, motivasyon yaratmak hedefiyle hareket edilen bu etkinlik başarıyla sonuçlanmıştır. Hedefimiz, bu medya ödülleri etkinliğini periyodik olarak her yıl devam ettirmek ve toplumumuzda yitirilmeye başlanan vefa duygusunu canlandırmak olacaktır’ dedi.

Vakıf bünyesinde verilen hizmetler ve projelerin kamuoyuna duyurulmasında birçok basın kuruluşu ve çalışanları ile çeşitli kuruluşlar, maddi menfaat gözetmeksizin vakfa destek olmuş ve Türk Böbrek Vakfı’na dolaylı olarak bağış kaynağı yaratılmasına aracılık etmiştir.

TBV Başkanı Timur Erk, Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, Prof. Dr. Bingür Sönmez, Prof. Dr. İsmet Nane, Prof. Dr. Dursun Buğra, Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever, Prof. Dr. Koray Acarlı ve TBV Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ödüllendirilen isimler ve detayları ise şöyle:

Toplumda Sağlık Bilincinin Gelişmesine Yönelik Yaptıkları Haberlerle Jüri Özel Ödülleri

Fox TV; Şule Öztürk, Cumhuriyet Gazetesi; Sibel Bahçetepe, Star Gazetesi; Özlem Yurtçu Karabulut, TRT Haber; Fatma Demir Turgut, Akşam Gazetesi; Türkan Balaban, Kanal D; Özay Erad, Habertürk Gazetesi; Ceyda Erenoğlu, Yenişafak; Begüm Çelikkol Altuntaş, NTV; Melike Şahin, Star TV; Dilşad Dede Taşkın, Kanaltürk TV;  Elif Nur Güder, Hürriyet İnternet; Buse Özel

Türk Böbrek Vakfı’nın spotlarına gönüllü olarak seslendirme desteği veren değerli tiyatro ve seslendirme sanatçısı Metin Belgin ödülünü yine Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk’in elinden aldı.

 

07.04.2014