« geri

Kadıköy'de Güne Bir Bardak Suyla Başladık

Türk Böbrek Vakfı’nın Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleştirdiği etkinlikte dev horozlar bando eşliğinde halka su dağıttı.

Türk Böbrek Vakfı’nın, ‘Su tüketiminin böbrek sağlığı açısından önemini vurgulamak ve böbrek sağlığı konusunda farkındalığı arttırmak’ için başlattığı projenin 2. Ayağı, Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşti.

Sağlık için su tüketiminin önemine dikkat çeken Türk Böbrek Vakfı, gerçekleştirdiği etkinlikte günün doğuşunu sembolize eden dev horozlarla beraber ‘güne bir bardak suyla başlayın’ dedi. Etkinliğe TBV Başkanı Timur Erk, TBV üye ve destekçilerinin yanı sıra, UPS Spor Kulübü öğrencileri ve öğrenci bandosu da katıldı.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk “kronik böbrek yetmezliği, belirti vermeden ilerleyen sinsi bir hastalıktır ve bu hastalığın önlenebilir olması da büyük bir avantajdır” dedi ve ekledi. “ kronik böbrek yetmezliği hastalığından korunmak için her gün en az 8 bardak su için”. Beslenme ve hayat tarzı alışkanlıklarında iyileştirmeye yönelik yapılacak değişikliklerin, çoğunlukla önlenebilir olan kronik böbrek yetmezliği hastalığı ile mücadelede gerekli olduğunu vurgulayan Erk; ‘sabahları uyanınca güne bir bardak su ile başlamak, uyku esnasında dinlenen metabolizmanın harekete geçmesini sağlayacaktır, günlük düzenli su tüketimi, kronik böbrek yetmezliği hastalığının önlenmesinde atılacak çok önemli bir adımdır’ dedi.

12.04.2014