« geri

Mütevelli Heyet Toplantısı

Türk Böbrek Vakfı Olağan Mütevelli Heyet Toplantısı, 2 Mart 2014 Pazar günü, TBV Alaattin Yılmaz Sanama Konferansa Salonu’nda düzenlendi. 2013 yılının mali ibrasının gerçekleştiği toplantıya 110 Mütevelli Heyet üyesi katıldı. Toplantıda, yeni mütevelli olarak seçilen üyelere rozetleri TBV Başkanı Timur Erk tarafından takıldı ve başarı dileklerinde bulunuldu.

2013’ün genel bir değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda, 2014 yılı hedefleri ve projelerine değinildi. Dünya Böbrek Günü hazırlık çalışmalarının ilk olarak Mütevelli Heyet üyeleri ile paylaşıldığı toplantıda, böbrek sağlığı ile ilgili bilgilendirmelerin özellikle kamu spotları üzerinden yapılmasının en etkili yöntem olacağı ifade edildi.

2011’de saha çalışmaları başlatılan ve 2013 yılında Van’a ulaşarak yaygınlaşmaya başlayan Beslenme Eğitimi ve Hayat Tarzı Değişiklikleri Projesi’nin 2014 yılı ile birlikte Anadolu’ya yaygınlaşacağını ifade eden TBV Başkanı Timur Erk, İstanbul ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan protokolle projenin bir yandan da okullarda sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.

02.03.2014