« geri

Dünya Böbrek Günü Kamu Spotu ve Mecraları

 

RTÜK onayı alan ve yakında ulusal ve yerel televizyon kanallarında yayınlanmaya başlayacak olan 2014 Dünya Böbrek Günü kamu spotu, önceki yıllara oranla daha renkli hazırlandı. Sabah yüksek sesle öten bir horozun, uyuyan kişiyi uyandırıp kanadıyla su dolu bardağı uzatıp içmesini istemesini canlandıran 30 saniyelik kısa video, TV kanallarında, radyolarda, sosyal medyada ve Dünya Böbrek Günü’nü destekleyen çeşitli dijital yayın mecralarında da takip edilebilir.

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle mecralara erişilebilirlik konusunda bazı sıkıntılar yaşanmış olsa da, 2014 yılı vakfımızın çalışmalarının ilk defa ulaştığı il sayısındaki artışla hatırlayacağımız bir yıl oldu.

2014 Dünya Böbrek Günü’nde İstanbul başta olmak üzere Konya, Diyarbakır, Adana, Antakya, Mersin, Ankara, Eskişehir, Denizli, İzmir, Antalya, Gaziantep, Trabzon, Kahramanmaraş, Bursa, İzmit, Muğla, Malatya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Manisa, Kayseri ve Niğde’ye uzanarak çalışmalarımızı yaygınlaştırdık.

Sinema salonları, toplu ulaşım sistemleri, AVM’ler ve açık alanlardaki ekranlarda yapılan gösterimler sayesinde her yaş grubundan hedef kitleye ulaşan çalışmamızın su içme konusunda bir farkındalık oluşturmaya başladığı ve bunun da bir alışkanlığa dönüştüğü hakkında geri bildirimler de ulaştı.

12.03.2014