« geri

13 Mart 2014 Dünya Böbrek Günü Etkinlikleri

Mart ayının en heyecan verici etkinliği olan Dünya Böbrek Günü, yine ayın ikinci Perşembe günü olan 13 Mart’ta renkli bir etkinlikle kutlandı.

Dünya Böbrek Günü sabahında vakıf yöneticileri, çalışanları, sosyal komite üyeleri, UPS Spor Kulübü yöneticileri ve sporcularıyla birlikte toplandığımız Galatasaray Lisesi önündeki meydanda TBV Başkanı Timur Erk tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, suyun özellikle böbrek sağlığı için önemi, günde alınması gereken su miktarına değinildi. Basın açıklamasının ve çeşitli TV kanallarının muhabirleri ile yapılan röportajların ardından horoz kostümü giymiş arkadaşlarımız tarafından caddeden geçenlere su dağıtıldı ve suyun önemi anlatıldı.

RTÜK tarafından onaylanarak ulusal ve yerel TV kanallarında yayına girecek olan kamu spotuyla birlikte meydanlarda dev ekranlar, AVM’lerdeki iç ve dış alan ekranları, toplu ulaşım sistemleri, sinema salonları, havaalanları, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, kuaförler ve eczanelerdeki ekranlar gibi dijital mecraların yanı sıra Ege Bölgesi’nde raket baskıları, İstanbul Avrupa Yakası metro hattında vagon için alınlık çalışmaları, Milliyet, Sözcü ve Akşam gazeteleri başta olmak üzere ulusal ve yerel gazetelerdeki ilan çalışmaları, Galatasaray-Kayseri Spor maçındaki pankart çalışmamızla milyonlara ulaştık.

13.03.2014