« geri

Tekirdağ Birinci Basamak Hekimleri Eğitimi

Türk Böbrek Vakfı’ndan birinci basamak hekimlerine yönelik kronik böbrek yetmezliği hastalığının önlenmesi konulu eğitim projesi, ilk olarak Tekirdağ’da hayata geçirildi.

Çalışma kapsamında; halka ilk tıbbi hizmetleri veren birinci basamak hekimlere kronik böbrek hastalığının önlenmesi konusunda konunun uzmanı akademisyenler tarafından eğitim verildi.

Türk Böbrek Vakfı tıbbi koordinatörü ve Mütevelli Heyet üyesi Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever’in koordinatörlüğü ve moderatörlüğünde gerçekleştirilen eğitim, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ile Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğü himayelerinde ve Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin desteğiyle,  Tekirdağ Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Türk Böbrek Vakfı gönüllü eğitimci konuşmacıları Prof. Dr. Tevfik Ejder, Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Prof. Dr. Nevin Dinççağ, ve Prof. Dr. Aytaç Öncül,  ile aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezi, işyeri hekimleri ve hastane acil servis hekimlerinden oluşan birinci basamak hekimlerine kronik böbrek yetmezliği hastalığının önlenmesi eğitimi verildi.

Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı’nın da bir bölümüne katıldığı bir günlük eğitimde, birinci basamak hekimlerine kronik böbrek yetmezliği hastalarının tespiti, takibi, verilecek ilaçları ve bu hastalığın önlenebilmesi için yapılacak işlemlere ilişkin pratik tıbbi bilgiler verildi.

12.01.2014