« geri

Beşiktaşlı ve Galatasaraylı Futbolcuların Ziyareti

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında, organ bağışının önemine dikkat çekmek üzere vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Selda Topal’ın düzenlediği etkinlik vesilesiyle Beşiktaşlı ve Galatasaraylı futbolcular Türk Böbrek Vakfı’nı ve Ahmet Ermiş Diyaliz merkezinde tedavi gören son dönem kronik böbrek hastalarını ziyaret ettiler.

İlk olarak Beşiktaşlı İsmail Köybaşı ile birlikte Ersan Gülüm ve nişanlısı 2011 Türkiye Güzeli ve oyuncu Tuğba Melis Türk, çalışmalarımız hakkında bilgi aldılar ve hastalarımızı çiçeklerle ziyaret ettiler. Yaptıkları açıklamada organ bağışının önemine dikkat çeken Köybaşı, Gülüm ve Türk, topluma bu konuda daha duyarlı olma çağrısı yaptılar.

Aynı hafta içinde Galatasaraylı futbolcular Burak Yılmaz, Emre Çolak ve Eray İşcan’ın yaptığı ziyarette, ilk olarak Başhekim Dr. Osman Akalın, ülkemizde kadavradan organ bağışı ve ulusal bekleme listesinde nakil olmayı bekleyen hastaların durumu konusunda bilgiler verdi. Ardından Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi’ne yaptıkları ziyarette basın mensuplarının sorularını cevaplandıran sporcular, bugün sağlıklı olduğunu düşünen bireylerin dahi yarın organ yetmezliği gerçeği ile karşı karşıya gelebileceklerini hatırlatarak, organ bağışına toplumca çok daha fazla önem verilmesi gereğinin altını çizdiler.

09.11.2013