« geri

UPS Türkiye Ofisinde Böbrek Sağlığı Eğitimi Verdik

Türkiye’de önemli bir halk sağlığı sorunu olarak nitelendirilen ve nüfusun % 17’sini tehdit eden kronik böbrek hastalığı (KBH) ile mücadelede, 2010 yılında başladığımız saha eğitimleri devam ediyor. Sağlıklı beslenme, doğru diyet alışkanlıkları, fiziksel egzersizin önemi gibi pek çok ana başlıkta bilimsel veriler ışığında hazırlanan eğitim semineri ile bugüne kadar çeşitli yaş gruplarından binlerce kişiye ulaştık.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Beslenme ve Hayat Tarzı Önerileri” başlıklı saha sunumumuz, Şubat ayında UPS Türkiye Genel Müdürlüğü çalışanları ile Meridyen Grubu mezunları ile buluştu.

Genel müdürlük binası eğitim salonundaki sunumumuza iki ayrı grup olarak katılan UPS Türkiye çalışanları, eğitim sonunda sorularını ve görüşlerini Dr. Mine Özçakı ve renal beslenme uzmanı Dyt. Nazmiye Seymen ile paylaştılar.

Meridyen Grubu üyelerinin katıldığı eğitim, Türk Böbrek Vakfı Konferans Salonu’nda düzenlendi. TBV İstanbul Memorial Hizmet Hastanesi Tıbbi Direktör Yardımcısı ve Aile Hekimi Uzmanı Dr. Gülbaran Esin’in soruları cevaplandırdığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Eğitim Şube Müdürlüğü’nün müdür ve eğitmen çalışanlarının da katıldığı seminerin, Emniyet mensuplarına da yaygın olarak verilmesi sağlanacaktır.

05.02.2013