« geri

Organ Bağışı Haftası Paneli

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında 6 Kasım günü TBV Konferans Salonu'nda Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk'in moderatörlüğünde bir panel düzenlendi. Ülkemizde son derece düşük oranda gerçekleşen kadavradan organ bağışının arttırılması için yapılabileceklerin tartışıldığı panele Memorial Sağlık Grubu Genel Cerrahi ve Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, İstanbul Üniversitesi İstabul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever ve Prof. Dr. Aydın Türkmen ile TBV Memorial Hizmet Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nden Op. Dr. Mert Altınel ve Organ Nakil Koordinatörü Meral Palta konuşmacı olarak katıldılar.

Panelde ülkemizde organ bağışı ve organ naklinin durumu, kronik böbrek yetmezliğinin yıllar içindeki gelişimi, diğer ülkelerdeki organ bağışı modelleri ve organ bağışına ilişkin diğer konular tüm ayrıntıları ile ele alındı.

Panele organ nakli yapılmış hastaların ve yakınlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinden temsilciler, öğrenciler ve basın mensupları da katıldı.

07.11.2012