Böbrek Sağlığı Projelerimiz

Böbrek Sağlığı Bilgilendirme Projesi

img

1 Ocak 2018


Türk Böbrek Vakfı olarak , kamu yararına ülkemizde böbrek sağlığının korunması hakkında bilinçlendirme çalışmalarımızı çok yönlü yürütüyoruz. Bu çerçevede bireylerin hayatın günlük akışı içerisinde böbrek sağlığı hakkında farkındalıklarını arttırmak üzere çeşitli görseller yardımıyla ulaşabildiğimiz her mecrada farklı bilgilendirmelerde bulunuyoruz.

Bu görsel ile yeterince sıvı almanın önemi ve olası bir böbrek enfeksiyonu ya da kronik böbrek hastalığı belirtisinin erken tanısını sağlamaya çalışıyoruz.

İşleyişi ve yapısıyla kusursuz bir makine gibi çalışan insan vücudu, ömür boyunca sağlık haline dair bazı ipuçları verebilecek yapıda. Yenilen herhangi bir besin sonrası vücudun kaşınması, kızarıklıklar, şişme, hapşırma gibi bazı belirtiler herhangi bir maddeye karşı oluşan tepkiyi gösterdiği gibi; ten rengi, saç dökülmesi, tırnakların şekli gibi belirtiler de yine vücudun sağlık haliyle ilgili verdiği sinyallerdir. İdrar renginin verdiği ipuçlarının, günlük yaşamda sağlığa ilişkin bazı kararlar almaya ve sağlıklı alışkanlıklar benimsemeye teşvik edebileceğini, her tuvalete gidişte idrarın rengi ve kokusunu gözlemlemenin bir anlamda erken teşhis ve koruyucu hekimliğin ev veya işyerinde uygulanması olduğunu vurguluyor.

    Obez Market