Hizmet Hastanemiz

img

İstanbul Hizmet Hastanesi

30 Ekim 2000 tarihinde Türk Böbrek Vakfı`nın "Önce Hizmet" ilkesinden yola çıkılarak kurulmuş olan Hizmet Hastanesi, 1 Mart 2010 tarihi itibariyle Türkiye`de kaliteli sağlık hizmetinin adresi olan Memorial Sağlık Grubu tarafından yönetilmeye başlandı.


Memorial Sağlık Grubu`nun Hizmet Hastanesi`nde bugüne kadar yaptığı ve yapacağı medikal ve teknolojik yeniliklerle amacı; her yıl çok daha fazla sayıda insana medikal kaliteden ödün vermeden, daha teknolojik, iyileştirilmiş alt yapı koşullarında, artmış insan gücü ile "Bilimsel veGüvenli"hizmet vermektir.

Hizmet Hastanesi`nin teknolojik ve fiziki altyapısı ile birlikte hekim kadrosu da yenilendi. Memorial Hizmet Hastanesi; bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyen, konusunda deneyimli ve alanında uzmanlaşmış hekim kadroları, ileri teknoloji ürünü cihazlar ile geliştirilen teknolojik alt yapısı, yenilenen hasta katları, hasta odaları, poliklinikleri, laboratuvarları ve görüntüleme merkezi ile hastalarına güvenli bir ortamda tedavi olmanın rahatlığını yaşatmakta ve üst düzeyde sağlık hizmeti sunmaktadır.

Merkezi lokasyonu ile hastaların her an ulaşabileceği bir konumda yer alan Memorial Hizmet Hastanesi, 12 bin m2 lik kapalı alanı, 35’i yoğun bakımlar (9 genel yoğun bakım 10 koroner ve inme yoğun bakım, 11 yenidoğan yoğun bakım ve 5 kalp cerrahisi yoğun bakımı) olmak üzere toplam 113 yatak kapasitesi, 4 ameliyathanesi, 120 kişilik konferans salonu ve 200 araç kapasiteli otoparkı ile hastalarına uluslararası kalitede sağlık hizmeti sunmaktadır. Acil Servis bölümünde de, 6 müşahede yatağı, 1 acil müdahale odası ile 24 saat hizmet verilmektedir

Tüm Branşlarda kapsamlı sağlık hizmeti

Hastanemizde; 7/24 kalp krizine acil müdahale, anjiyo (kasıktan ve koldan), balon, stent uygulamaları, akses cerrahisi (A-V fistül açılması, onarımı), periferik damar girişimsel müdahaleleri (balon, stent, ECOS) ile bypass, kalp kapak ve büyük damar operasyonları ile varis (açık ve lazer yöntemleri ile) ve diğer kalp damar cerrahisi operasyonları gerçekleştirilmektedir. Modern anjio ünitesi ile EVAR (Aort anevrizmalarında endovasküler aort stent uygulamaları) dahil tüm girişimsel işlemler uygulanabilmektedir.


Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda hasta kabul eden Kardiyoloji ve Kalp-Damar Cerrahisi Merkezi, düşük mortalite ve morbidite, yüksek cerrahi başarı oranları ile referans merkez haline gelmiştir.

Hizmet Hastanesi`nin, Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi`ni de bünyesinde bulunduran Türk Böbrek Vakfı`nın bir kuruluşu olması ve Memorial Sağlık Grubu`nun da organ nakli konusunda büyük başarılara imza atmış olması nedeni ile Memorial Hizmet Hastanesi`nin hedefi, böbrek nakli konusunda Türkiye`nin önde gelen kuruluşlarından biri haline gelmektir.

Bu amaçla; organ naklinde Türkiye`nin önde gelen kuruluşu olan Memorial Sağlık Grubu`nun organ nakli ekibi, genişleyen kadrosu ile entegre bir şekilde Memorial Hizmet Hastanesi`nde başlatılan böbrek nakli programını yürütmekte ve her yıl çok sayıda kronik böbrek yetmezliği hastasını canlı vericiden ve kadavradan yapılan organ nakilleri ile sağlığına kavuşturmaktadır.

Hizmet Hastanesi yıllarca "böbrek hastanesi" olarak bilindi. Bunun en önemli nedenlerinden birisi, her ay yaklaşık 350-400 kronik böbrek yetmezliği hastasının tedavi gördüğü Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi ile aynı bünyede bulunmasıdır. Aslen bu durum; tüm branşlarda genel hastanecilik hizmeti veren hastanemizde, diyaliz hastalarının diğer sağlık sorunlarının giderilmesi noktasında da bir ayrıcalık doğurmuştur.

Tüm üriner sisteme ait (böbrek, idrar yolları, mesane, prostat, ürogenital hastalıkları) böbrek, böbrek üstü bezi, mesane ve prostat kanserlerinin cerrahi tedavisi yapılmaktadır. Holmium lazer ile ESWL yöntemiyle böbrek ve idrar yolları taşlarının tedavisi gerçekleştirilmekte, idrar kaçırma operasyonları başarı ile yapılmaktadır.

Ayrıca diyaliz hastalarının, diyaliz dışı sağlık sorunlarının tedavi edilmesi aşamasında karşılaştıkları en büyük problemlerden biri, bu tedavileri süresince mevcut diyaliz tedavilerinin aksaması veya yapılamamasıdır. Bu nedenle kendileri için elzem olan operasyonları ve diğer tedavileri ertelemek durumunda kalan hastalar bulunmaktadır. Memorial Hizmet Hastanesi`nin tüm branşlarda, güçlü hekim kadroları ile hizmet veriyor olması ve bünyesinde diyaliz merkezinin bulunması nedeniyle hastalar güvenle tedavi edilebilmekte ve hastanede bulundukları süre içerisinde diyaliz tedavilerini de aksatmamaktadırlar. Özellikle uzun süreli yatış gerektiren cerrahi operasyonlar (bypass, prostat, kolon ameliyatları...vs) ile özellikli işlemlerde (anjio, minimal invaziv cerrahi...vs) her yıl çok sayıda diyaliz hastası Memorial Hizmet Hastanesi`nde sağlığına kavuşmaktadır.

Toplumda yaygın olarak görülen beyin hastalıklarında başarı için tam donanımlı bir Nörovasküler merkez yapılanması, ekip yaklaşımı ve multidisipliner tedavi anlayışı çok önemlidir. Memorial Hizmet Hastanesi Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi, Nöroloji, Girişimsel Nöroloji ve Girişimsel Nöroradyoloji bölümleri akademik uzman kadrosu ve modern teknolojilerle tüm beyin hastalıklarında başarılı sonuçları ile ön plana çıkmaktadır.

Türkiye’nin en kapsamlı inme (felç) teşhis ve tedavi programı, Memorial Hizmet Hastanesi’nde uygulanmaktadır. Memorial Hizmet Hastanesi İnme Akut Tedavi Ünitesi`nde, inme hastalarının akut tedavi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 7 gün / 24 saat prensibi ile tüm tedavi uygulamaları günün her saatinde verilmektedir.

Nörovasküler Merkezimizde; inme, beyin kanamaları, beyin anevrizmaları, kafa travmaları, beyin tümörleri, omurga cerrahisi (fıtık, skolyoz, tümör gibi), omurga travmaları gibi tüm müdahaleler ile beyin anevrizmalarında coil embolizasyon (cerrahi operasyon olmadan anevrizmanın kapatılması) işlemleri de gelişmiş teknolojik alt yapı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özellikle kanser hastalarında, karaciğer lezyonlarında, Yitrium 90 radyoembolizasyon tedavisi gibi özellikli işlemler de uygulanmaktadır. İyot odamızda iyot 131 ile ablasyon tedavisi yapılmaktadır.

Memorial Hizmet Hastanesi`nin geçmişine ve bugününe bakıldığında en çok tercih edilen bölümlerin başında Kadın hastalıkları ve Doğum bölümü gelmektedir. Kadın doğum hekimleri ve güçlü ebe kadrosu sayesinde gerek hastalar gerekse misafir hekimler tarafından çokça tercih edilen bir hastane olarak, Memorial Hizmet Hastanesi`nin doğum katı, bebek yoğun bakım ünitesi ve bebek odası gibi alanlar da yenilendi. Ailelerin en değerli varlığı olan bebekler, yeni kurulan tecrübeli Yeni Doğan Yoğun Bakım ekibi tarafından özenli bir bakım görmektedir. Doğumda sunulan; anneler için kuaför hizmeti, doğum sonrası fotoğraf albümü ve Psikolog desteği gibi ayrıcalıklı hizmetler de hasta memnuniyeti olarak yansımaktadır.

Ortopedi bölümünde protez, artroskopi, skolyoz, boy uzatma, eğrilik giderme, travma ve tümör cerrahisi dahil tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Genel cerrahide minimal invaziv cerrahi ile hastalar cerrahi işlemlerini en kısa yatış süresi ile tamamlama ve operasyon sonrası kısa sürede iyileşme şansı bulmaktadır.


Kulak Burun Boğaz bölümünde bölgenin referans merkezlerinden biri olunması hedeflenmektedir. Kanser, kulak cerrahisi dahil tüm spesifik Kulak Burun Boğaz işlemleri deneyimli hekim kadrosu ile gerçekleştirilmektedir.
Bununla birlikte; Memorial Hizmet Hastanesi`nin Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Beyin ve sinir Cerrahisi, Plastik Cerrahi, Dermatoloji gibi branşlardaki gücü; spesifik yan dallar olan Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Nefroloji, Hematoloji gibi branşlarımızla daha da artmaktadır.

Memorial Hizmet Hastanesi`nin, kendine özel ayrılmış alanda, çocuk hastalara özel acil müşehade alanı ve kan alma birimi bulunan çocuk hastalıkları biriminde, genel pediatrinin yanında pediatrik endokrinoloji, pediatrik kardiyoloji, pediatrik hematoloji dahil birçok yan dal branşları ile hizmet verilmektedir. Pediatrik üroloji ve pediatrik cerrahi branşlarında tüm doğumsal anomalileri ile ilgili cerrahiler dahil; sünnet, kasık fıtığı gibi tüm işlemler başarı ile gerçekleştirilmektedir. Az sayıda kurumda gerçekleştirilen bağırsak invajinasyonunda cerrahiye gerek olmadan hava ile redüksiyon yöntemiyle tedavi kurumumuzda 7/24 uygulanmaktadır.

Dermatoloji ve kozmetoloji, beslenme ve diyet, dahiliye gibi tüm genel branşlarda hizmet veren Memorial Hizmet Hastanesi’nde; endokrinoloji, gastroenteroloji, nefroloji, onkoloji, hematoloji gibi yan dal branşlarında da tanı ve tedaviye ilişkin tüm hizmetler sunulmaktadır. Medikal onkoloji bölümünde hastalar kemoterapi tedavilerini alabilmektedir. Gastroenteroloji de ERCP uygulamaları dahil tüm endoskopik işlemler (gastroskopi, kolonoskopi, rektoskopi) gerçekleştirilmektedir.

Memorial Hizmet Hastanesi`nin hedefi; tıbbi etik kurallara bağlı, kaliteli, hasta ve hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmetini her yıl daha fazla kişiye sunabilmek ve en mükemmel hasta deneyimini hasta ve hasta yakınlarına sağlayabilmektir.

    Ulaşım

    • +90 (212) 507 9950
    Obez Market