Etkinlikler

TBV Su Tüketim Farkındalığı Etkinliği

img

BANDO EŞLİĞİNDE SU TÜKETİMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

YETERSİZ SU TÜKETİMİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTEYEN TÜRK BÖBREK VAKFI BEŞİKTAŞ MEYDANINDA

Artan sıcaklıklar ve etkilerinin hayatın her alanında kendini gösterdiği bu günlerde, yetersiz tüketimi ile vücuttaki su kaybının zararlarına dikkat çekmeyi amaçlayan Türk Böbrek Vakfı; genç gönüllü sağlık elçileri ile bando eşliğinde meydanlara indi

Küresel ısınma gündemi ile yaz aylarının en sıcak günlerinin yaşandığı bugünlerde, susuzluk herkes için büyük tehlike oluşturuyor. Günlük hayatta ilk aşamada fark edilemeyen birtakım belirtiler ise sonrasında ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Bu sebeple Türk Böbrek Vakfı, su kaybının vücuda etkileri, alınması gereken önlemler ve önlem alınmadığı takdirde karşı karşıya kalınabilecek sağlık sorunlarına dikkat çekmeyi amaçladı.

Türk Böbrek Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘SU’dan Sorular' anket çalışmasının sonuçları ve idrar renginin sağlığa dair verdiği ipuçları da etkinlikte halka aktarıldı. Bando eşliğinde Beşiktaş meydanında olan Türk Böbrek Vakfı ekibi ve genç gönüllü sağlık elçileri, broşürler ve afişlerle su tüketiminin önemi anlatarak su dağıtımı yaptı.

    img
    Obez Market