Etkinlikler

YETERSİZ SU TÜKETİMİNE DİKKAT ÇEKMEK İSTEYEN TBV BEŞİKTAŞ MEYDANINDA

img

Artan sıcaklıklar ve etkilerinin hayatın her alanında kendini gösterdiği günlerde, yetersiz su tüketimi ile vücuttaki su kaybının zararlarına dikkat çekmeyi amaçlayan Türk Böbrek Vakfı, genç gönüllü sağlık elçileri ile bando eşliğinde meydanlara indi.

Küresel ısınma gündemi ile yaz aylarının en sıcak günlerinin yaşandığı günlerde, susuzluk herkes için büyük tehlike oluşturuyor. Günlük hayatta ilk aşamada fark edilemeyen birtakım belirtiler ise sonrasında ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Türk Böbrek Vakfı Bu sebeple su kaybının vücuda etkileri, alınması gereken önlemler ve önlem alınmadığı takdirde karşı karşıya kalınabilecek sağlık sorunlarına dikkat çekmeyi amaçladı.

Türk Böbrek Vakfı tarafından hayata geçirilen ve 850 bin katılımcıyla gerçekleştirilen ‘SU’dan Sorular' anket çalışmasının sonuçları ve idrar renginin sağlığa dair verdiği ipuçları da etkinlikte halka aktarıldı. Bando eşliğinde Beşiktaş meydanında olan Türk Böbrek Vakfı ekibi ve genç gönüllü sağlık elçileri, broşürler ve afişlerle su tüketiminin önemi anlatarak su dağıtımı yaptı.

    img
    Obez Market