Etkinlikler

TBV Sosyal Medya Su Kampanyası

img

En önemli yaşam kaynaklarımızdan biri ve böbrek sağlığının vazgeçilmez kriteri olan su tüketimi ile ilgili farkındalığı arttırmak ve su ile böbrek sağlığı arasındaki önemli bağlantıyı vurgulamak üzere Temmuz ayı sonu itibarıyla sosyal medya hesaplarımızda bir kampanya başlattık.

Ülkemizdeki su tüketimi alışkanlıkları hakkında da fikir edinebilmek için anket formatına ağırlık verilen kampanyada, belirlenen ana başlıklar altında hazırlanan sorular her yaştan sosyal medya kullanıcı ile buluşacak. Sorulara ilişkin bilgi paylaşımlarının da yapılacağı kampanyada amaç, kişilerin su içme miktarını arttırmak, su tüketimi bilincine kavuşmak olarak belirlendi. Ayrıca yapılacak sokak röportajları ile su tüketim konusunda halkın nabzı tutulacak ve özel videolarla bilgilendirmeler yapılacak. İki ay sürecek kampanyanın sonunda elde edilen çıktılar kamuoyuyla paylaşılacak.

Özellikle 65 yaş üstü bireyler su içmeyi unuttukları için yaz aylarında sıkıntı yaşıyorlar. İleri yaşlarda dehidrasyon demansı ve unutkanlığı tetiklediği için vakıf olarak hedef kitleye özellikle yaşlıları yerleştiriyoruz.


    Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/365_tbv_user/apps/tbv_website/site/assets/cache/FileCompiler/site/templates/activity.php on line 57
    Obez Market