Çocuklara Sorduk: “Obez Olsaydın Neleri Yapamazdın?”

Published on Mar 27th, 2017 under Genel.By

2017 Dünya Böbrek Günü etkinlikleri çerçevesinde Türk Böbrek Vakfı tarafından ilk ve ortaöğrenim öğrencilerine yönelik video, resim ve fotoğraf yarışması düzenlendi.

“Obez olsaydım neleri yapamazdım?” temasının konu alındığı yarışmaya 8-28 Şubat tarihleri arasında başta İstanbul olmak üzere İzmir, Antalya, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, karaman ve Tokat’tan katılım oldu. Öğrencilerin yaratıcılıkları ile ortaya koyduğu fotoğraflar, videolar ve resim çalışmaları, Türk Böbrek Vakfı’nın Facebook hesabından paylaşıldı. Her bir kategoride en çok beğeni alan çalışmaların birincilik ödülü aldığı yarışmada, video dalında İstanbul’dan Ümraniye Sevinç Koleji 4A Sınıfı NObezite Grubu, fotoğraf dalında Antalya’dan katılan Yusuf Ebrar Akgül ve resim dalında İzmir’den katılan Eylül Şenel, yarışmanın kazananları oldular.

Yaş sınırlaması nedeniyle yarışmaya eser gönderdiği halde değerlendirmeye alınamayan katılımcıların çalışmaları da, yarışmanın sonuçlarının açıklanmasını takiben yine aynı sosyal medya mecramızda yayınlandı ve tüm katılımcılara sertifikaları hazırlanarak gönderildi.

Leave a Comment