« geri

Adım Adım (İyilik Peşinde Koş)

TÜRK BÖBREK VAKFINDAN

ADIM ADIM YARDIMSEVERLİK KOŞUSUNA DAVET

Değerli Türk Böbrek Vakfı Dostları ve Destekçileri;

 

Türk Böbrek Vakfı, Haziran 2017 itibarıyla Adım Adım Oluşumunun yardımseverlik koşuları projelerinde desteklenen sivil toplum kuruluşları arasına katıldı.

Vakfımız ile birlikte toplam 46 sivil toplum kuruluşu, hazırladıkları projelerdeki hedeflerine ulaşmak üzere ilk olarak 12 Kasım 2017’deki Avrasya Maratonu’nda kendileri adına gönüllü olarak koşacak bireysel veya kurumsal koşucular aracılığı ile bağış toplayacaklar.

 

Vakfımızın bu ilk Adım Adım projesinde, 5 adet hemodiyaliz cihazı alımı için koşacağız. Diyaliz tedavisi süresince, son dönem kronik böbrek yetmezliği hastalarının yaşamları sürdürebilmelerini sağlayan hemodiyaliz cihazlarının, belirli bir ekonomik ömrü bulunmaktadır. Avrasya Maratonu’nda vakfımız adına koşacak her bir koşucunun kendi yakın çevresinden elde edeceği bağışlarla, 5 hemodiyaliz cihazı alarak, bunları Sağlık Bakanlığı tarafından ihtiyacı olduğu belirlenecek devlet hastanelerine ve devlet üniversitelerine bağlı hastanelere bağışlayacağız.

 

Bu hedefe ulaşmak için Adım Adım Oluşumuna kayıtlı 30.000 bireysel koşucu ile yeni kaydolacak bireysel veya kurumsal koşucular arasından değerli gönüllüler arıyoruz.

 

Spor yapan, egzersizi bir yaşam biçimi haline getirmiş, 10 kilometrelik parkuru koşabilecek veya yürüyebilecek tüm gönüllülerle birlikte böbrek hastaları için harekete geçmek, kronik böbrek hastalığı konusunda toplumda bir farkındalık yaratmak istiyoruz.

 

Başvuru adımları sırasıyla;

-      Adım Adım Oluşumu Bireysel ve Kurumsal Koşucu Kayıtları: https://ipk.adimadim.org/site/signup

-       Bireysel koşucuların 12 Kasım 2017’deki Avrasya Maratonu İçin Yaptırmaları Gerekli Kayıtlar: http://www.istanbulmarathon.org/

Türk Böbrek Vakfı adına koşacak olan gönüllülerin tişörtleri ve koşu bafları  Vakfımızca sağlanacaktır.

 

Siz değerli dostlarımızın bu faydalı  sosyal sorumluluk projemizde Vakfımızı yalnız bırakmayacağınıza inanıyoruz.

 

12 Kasım Avrasya Maratonu’nda sizler de aramızda görebilmek dileğiyle ve sevgilerimizle,

 

Türk Böbrek Vakfı

 

 

Sponsorluk:

 

 

 

 

 

 

 

 

Bağışlarınız için: İş Bankası Yeşilköy Şubesi (1128) 213267 no'lu Türk Böbrek Vakfı hesabı IBAN: TR 7100 0640 0000 1112 8021 3267