« geri

TBV, KADRİYE VE KENAN TUNALI KAPAKLI DİYALİZ MERKEZİ’NİN KAPASİTESİNİ % 67 ORANINDA ARTTIRDI…

Hızlı nüfus artışına bağlı olarak belde iken ilçe olan Kapaklı da, nüfus artışına paralel olarak artan ‘Son dönem kronik böbrek yetmezliği’  hasta sayısı, Türk Böbrek Vakfı’nı harekete geçirdi. İlk olarak 2006 yılında hizmete başlayan TBV Kapaklı Diyaliz Merkezi, ana inşaatı bağışçılar Sn. Atilla Pamukçu ve Sn. Özgür Kartal tarafından yaptırılan, alt yapısı ve cihazlanması vakıf tarafından karşılanan ek bina çalışması ile sağlık hizmetleri kapasitesini %67 oranında arttırdı. Kapaklı, Çerkezköy, Çorlu, Vize ve Saray gibi ilçelere hizmet veren TBV Kapaklı Diyaliz Merkezi, yapılan açılışın ardından hasta kabulüne başladı.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, TBV Yönetimi, İl Sağlık Müdürü, Tekirdağ İl ve İlçe Mülki Erkanı ve Yerel yönetimler ve destekçilerin katılımı ile gerçekleştirilen açılış töreninde, Sn. Atilla Pamukçu ve Sn. Özgür Kartal’a değerli katkı ve desteklerinden dolayı TBV Başkanı Timur Erk tarafından teşekkür plaketi sunuldu.  

Açılış töreninin ardından Kapaklı Belediyesi ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi destekleri ile gerçekleştirilen ‘İstanbul Devlet Modern Folk Topluluğu’ konseri ile hem merkezin açılışı hem de Türk Böbrek Vakfı’nın 30. kuruluş yıldönümü coşkuyla kutlandı.

07.05.2015

 

Bağışlarınız için: İş Bankası Yeşilköy Şubesi (1128) 213267 no'lu Türk Böbrek Vakfı hesabı IBAN: TR 7100 0640 0000 1112 8021 3267