« geri

TBV'den Kırıntı’ya Tuz Sertifikası

Türk Böbrek Vakfı’nın yürüttüğü ülkemizde böbrek hastalıkları ile mücadele kampanyasında, böbrek hastalıklarının önlenebilir ana etkenlerinden hipertansiyona neden olan “Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması” projesine destekler giderek yaygınlaşıyor. Sağlık Bakanlığı’nın “2011-2015 Türkiye’de Aşırı Tuz Tüketimi’nin Azaltılması Programı” temel alınarak Türk Böbrek Vakfı tarafından başlatılan “Restoranlarda Tuz Kullanımının Kısıtlanması” kampanyası, ikinci katılımı gerçekleşti.

Daha önce Türk Böbrek Vakfı – Sarıyer Belediyesi iş birliği ile ilk adımı Portax Restoran’da gerçekleştirilen projenin ikinci adımı, Şişli Belediyesi işbirliği ile Nişantaşı Kırıntı Cafe – Restoran’da gerçekleştirildi. Gıda üretimi ve servisi yapılan işletmelerde, üretimlerinde “dengeli tuz kullanımı” ve “masalarda tuzlukların kaldırılması” talep edildiği takdirde servis edilmesi uygulamasında, halkımızı daha sağlıklı bir yaşama teşvik etmek üzere kurgulanan bu projeye destek veren ilk zincir işletme Kırıntı Cafe Restoran oldu.

Çalışma kapsamında masalarından tuzlukları kaldıran ve dengeli tuz kullanamaya başlayan işletmeye, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğlu ve Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, birlikte “Sosyal Sorumluluk Sertifikası” verdiler.

28.01.2014

 

Bağışlarınız için: İş Bankası Yeşilköy Şubesi (1128) 213267 no'lu Türk Böbrek Vakfı hesabı IBAN: TR 7100 0640 0000 1112 8021 3267